ndayeeshgh
سفارش تبلیغ
صبا

ndayeeshgh


لینک دوستان

صدف جان صدف عزیزم چشم انتظارتم برگرد
صدفی برای مروارید
منتظران دل شکسته
هر چی بخوای داریم
ترفند،نرم افزار،آموزش و....
::::: نـو ر و ز :::::
در سایه سار وحدت
صبور: بچه قمی اینجا هس ؟
یا ضامن آهو
diplomacy
shima love

لوگوی دوستانتعداد بازدید

v امروز : 3 بازدید

v دیروز : 6 بازدید

v کل بازدیدها : 103028 بازدید

آهنگ وبلاگ

87/12/25 :: 1:13 صبح

سه زمان برای گدایی کردن

یا الله

برای استجابت دعا، باید به مواردی توجه کرد که یکی از آنها زمان دعا کردن است. عارف وارسته سید زین الدین طباطبایی سه زمان را برای استجابت دعا توصیه می‌کند که از این قرار است:

سه وقت را مراقب باشید که از دست ندهید و با کشکول گدایى به در خانه کریم بروید، ان شاء الله که خالى بر نمى‌گردید:

1- ساعت زوال شمس که اول ظهر است. آن وقتى که انسان در شک است و یقین ندارد که ظهر شده است؛ دو رکعت نماز نافله بجاى آورید. سپس سر به سجده ‌گذارید و به زبان خود هر چه مى‌خواهید درخواست کنید. البته با توسل به ائمه اطهار(علیهم السلام) .

2- ساعت آخر روز جمعه است، که ده دقیقه به غروب مانده، به امام زمان(عج) سلام داده و درد دل خود را به امام(علیه السلام) بگویید، و بعد توجه به خدا و دعا کند.

3- یک ربع ساعت به اذان صبح مانده که وقت سحر حقیقى است، وقت دعا کردن است. در این وقت سه رکعت نماز شفع و وتر را خوانده و در قنوت نماز وتر صد مرتبه استغفار کرده و دعا کنید که ان شاء الله مستجاب است. و بعد از آن به سجده رفته و هر چه مى‌خواهید بگویید تا زمان نماز صبح.

بعد از نماز صبح تا طلوع آفتاب بنشینید و مشغول دعا و ذکر و قرآن و یا زیارت جامعه شوید و اگر بشود در این وقت هزار مرتبه ذکر «ما شاء الله لا قوه الا بالله» بدون «لا حول» گفته شود. و ده مرتبه «سبحان الله العظیم و بحمده استغفر الله و اسئله من فضله» گفته شود و هر چه بیشتر گفته شود؛ بهتر است .

 

این چند راه مختصر، جوهر مطلب و از اسرار است. امید که غنیمت شمرده و کوچکش نپندارید.

برگرفته از نامه‌های عارف وارسته سید زین الدین طباطبایی

سایت تبیان

مهری هدهدی

از سایت تبیان • کلمات کلیدی :
 • 87/12/25 :: 1:11 صبح

  با سلام و صلوات

  ولادت با سعادت پیامبر گرامی اسلام (ص)و ششمین اختر آسمان ولایت و امامت و همچنین سال نو را پیشاپیش به تک تک شما دوستان عزیزم تبریک و تهنیت عرض می کنم

   

  سلامتی سعادت سیادت سرور سروری سبزی سرزندگی هفت سین سفره زندگیتان باشد. نوروز مبارک! • کلمات کلیدی :
 • 87/12/25 :: 1:5 صبح

  یا الله

  سند ذکر «وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ»

  صلوات

  برخی می‏پرسند عبارت «وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ» که پس از صلوات بر محمد و آل محمد (صلی الله علیه و آله) فرستاده می‏شود، آیا در احادیث معصومان(علیهم السلام) وارد شده و مَنصوص است و یا از چیزهایی است که علاقه‏مندان و ارادتمندان به آقا امام زمان علیه السلام، خودشان، پس از صلوات، آن را اضافه کرده‏اند؟

  در پاسخ به این پرسش، به حدیث زیر توجه کنید که امام صادق علیه السلام می‏فرمایند:

  هر کس پس از نماز صبح و نماز ظهر بگوید: «اللّهم صلّ علی محمّد و آل محمّد و عجّل فرجهم»، از دنیا نمی‏رود مگر آن که قائم آل محمد (صلی الله علیه و آله) را درک می‏کند. (1)

  منبع:

  1. سفینة البحار، حاج شیخ عباس قمّی، ج 2، ص49.

  از سایت تبیان • کلمات کلیدی :
 • 87/12/11 :: 6:45 عصر

  حرف دل
  آرام آرام روزهایم می گذرند و لحظات و ثانیه هایم را یکی یکی می بازم و می بینم که شیرین ترین اوقات یک عمر را به اندیشیدن لحظه ای حماقت حراج می کنم، حماقت دوست داشتن و حماقت ابراز کردن و ابراز دوست داشتن گناه نابخشودنی است که تا مرتکب بدان نشده باشیم نخواهیم درک کرد ازین رو که قیمت ابراز را از قیمت خود باید پرداخت و هرچه خرج کنیم از قیمت خودمان کسر کرده ایم و این واقعیتی است که یا نباید تجربه اش کرد و یا اگر راه  به خطا رفتیم حتی ناخواسته می بایست تاوانش را نیز بپردازیم ، و چه وحشتناک است فکر کردن و اندیشیدن و پی بردن به مفهومی که بدان ایمان داشته بودیم و حال می سنجیم که نه ! این گونه نبوده و همه صفات نیک وقتی خوب است که اتفاقا ً خالص نباشند و در هر کدام از آنها به قدر کفایت و به اندازه ی شرایط ناخالصی داشته باشند و تردید نکنید که اینها هستند . همان گونه که شکر بی انتظار وجود نداشته و اگر بنده بداند که خدایش نخواهد داد به همان داده نیز شکر نخواهد کرد ، دیروز را در پی کودکی باختیم و امروز را در پی چاره سازی اوقات از دسترفته و فردا را هم که کسی ندیده که شاید هم نباشد ، و چه قدر جالب است که همه نگرانند و من بی خبر که همه دوستم دارند و من بی خبر که همه یارند و من بی خبر که شاید او نیز رفاقت کرده است و من بی خبرم ، ولی به جرم سکوتش نمی بخشمش و به اشد مجازات تا عبد زندانی قلبم خواهمش کرد و خود را نیز نخواهم بخشید و سوز جدایی را به چشمانم خواهم ریخت تا درس عبرتی شوم برای عبرت نیافتگان و این حکم به شرط عاقل شدن باطل شود تا بدانیم که به هر کوی از سر دل نباید رفت و یادمان باشد هرچند نا چیز ولی عقل و جسارت و خودخواهی را همواره جیره داشته باشیم که در نهایت پا قلم شده، با کاسه گدایی چه کنم چه کنم بر سر چهار راه تنهایی وجب به بخت از دست داده نزنیم
  ..
  حرف دل :
  همیشه دلیل شادی کسی باش نه قسمتی از شادی او ، و همیشه قسمتی از غم کسی باش نه دلیل او


 • کلمات کلیدی :
 • 87/12/1 :: 4:49 عصر

  http://tickerbar.info/

  join_now.ghc?r=205371788

  سوراخ های دیوار...
  20 بهمن 87 - 22:55

  پسر بچه ای بود که اخلاق خوبی نداشت . پدرش جعبه ای میخ به او داد و گفت هربار که عصبانی می شوی باید یک میخ به دیوار بکوبی .

  روز اول ، پسر بچه 37 میخ به دیوار کوبید . طی چند هفته بعد ، همان طور که یاد می گرفت چگونه عصبانیتش را کنترل کند ، تعداد میخ های کوبیده شده به دیوار کمتر می شد . او فهمید که کنترل عصبانیتش آسان تر از کوبیدن میخ ها بر دیوار است ...

  بالاخره روزی رسید که پسر بچه دیگر عصبانی نمی شد . او این مسئله را به پدرش گفت و پدر نیز پیشنهاد داد هر بار که می تواند عصبانیتش را کنترل کند ، یکی از میخ ها را از دیوار در آورد .

  روز ها گذشت و پسر بچه بالاخره توانست به پدرش بگوید که تمام میخ ها را از دیوار بیرون آورده است . پدر دست پسر بچه را گرفت و به کنار دیوار برد و گفت : « پسرم ! تو کار خوبی انجام دادی و توانستی بر خشم پیروز شوی . اما به سوراخ های دیوار نگاه کن . دیوار دیگر مثل گذشته اش نمی شود . وقتی تو در هنگام عصبانیت حرف هایی می زنی ، آن حرف ها هم چنین آثاری به جای می گذارند . تو می توانی چاقویی در دل انسانی فرو کنی و آن را بیرون آوری . اما هزاران بار عذر خواهی هم فایده ندارد ؛ آن زخم سر جایش است . زخم زبان هم به اندازه زخم چاقو دردناک است

    • کلمات کلیدی :
 • <   <<   6   7   8   9   10   >>   >

  لیست کل یادداشت های این وبلاگ


  منوى اصلى

  خانه v
  شناسنامه v
  پارسی بلاگv
  پست الکترونیک v
   RSS v
   Atom v

  درباره خودم

  لوگوى وبلاگ

  ndayeeshgh

  پیوندهای روزانه

  template designed by target=_blank>Rofouzeh